רושם ראשוני – טיפים לעיצוב הכניסה לבית

בכל תחום בחיים הרושם הראשוני משחק תפקיד, כך גם הכניסה לבית. כאשר הדלת נפתחת ונכנסים אל תוך הבית, החלל המרכזי שמתגלה מולכם יוצר את הרושם הראשוני. זהו הרגע שבו אתם מגבשים דעה על הבית ועל האנשים שבו, גם אם זה מתרחש באופן לא מודע. זה משפיע על ההרגשות והתחושות לטוב או לרע, תלוי כיצד מעוצבת הכניסה לבית. מכאן ברור שחשוב להשקיע בעיצוב הכניסה לבית, לא רק עבור אורחים המגיעים אלא עבור דיירי הבית אשר נכנסים מידי יום ורוצים להרגיש בנועם. אז כיצד מעצבים את הכניסה לבית על מנת להשיג מטרה זו?

ריהוט הכניסה לבית

לא בכל בית מקפידים לרהט את הכניסה כראוי וזה בהחלט מורגש כאשר מתעלמים מריהוט הכניסה. שימוש בריהוט מתאים ומראות מעוצבות יכול לשנות ללא היכר את חלל הכניסה לבית. מכיוון שמדובר בסביבת המגורים שלכם, ללא קשר לסגנון העיצובי, חשוב שתעניקו לחלל אופי ביתי המשדר רוגע ונינוחות וגורם להרגישבית“. כמו כן ריהוט לכניסה עונה על צרכים אמיתיים שרבים מתעלמים מהם. איזה ריהוט מתאים לחלל הכניסה לבית? למשל מעמד למטריות יכול להיות מאוד שימושי בחורף, כך יש מקום קבוע לשים את המטריות כאשר נכנסים והן לא מטפטפות או סתם זרוקות על הרצפה; מראות מעוצבות בעלות מסגרת מתאימה; שידה קטנה לשים מפתחות וחפצים שונים; מתלה למעילים, כובעים וכו‘.

ריהוט מסוג זה יכול לשרת את הסגנון העיצובי של הבית וגם להעניק תחושת חמימות ביתית. הדוגמאות שהבאנו לכם הן דוגמאות לריהוט כניסה שכל בית צריך, אך לא כל בית משתמש בריהוט זה וחבל.

מראות מעוצבות

שימוש במראות מעוצבות הוא אחד הכלים העיצוביים המשמעותיים בכניסה לבית. המראה היא יותר מחפץ דומם, היא יוצרת השתקפויות ואינטראקציה עם העיצוב והאנשים החולפים מולה. מראות מעוצבות משדרות מסר חזק, או יותר נכון תחושה של ביתיות.

כאשר אנו מדברים על מראות מעוצבות אנו מדברים על יותר מזכוכית המשקפת את מי שעומד מולה, אנו מדברים על מראה עם מסגרת ואופי עיצובי של ממש. ניתן להשיג מראות במבחר סגנונות ולהתאים אותן לכל עיצוב. מראות מעוצבות נבדלות מאוד אחת מהשנייה וניתן להתאים מראה לכל סגנון עיצוביהמראות נבדלות בגודל ובצורה ובסוגי המסגרות; ישנן מראות תלויות ומראות עומדות, ישנן מראות המשולבות עם שידה ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *